Letni obóz wspinaczkowo-przygodowy

Uwaga! Z powodu epidemii koronawirusa odwołano ten letni obóz wspinaczkowo-przygodowy.

DLA KOGO?
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat na letni obóz wspinaczkowo-przygodowy z Fundacją LAF.
CO OFERUJEMY W PROGRAMIE?
Chcielibyśmy, aby nasi podopieczni przeżyli wspaniałą przygodę wspinaczkową w kontakcie z naturą, jednocześnie ucząc się samodzielności i odpowiedzialności za siebie i zespół. Podczas obozu wspinacze zetkną się z wyzwaniami na swoją miarę, takimi jak wspinaczka i zdobywanie pięknych turni skalnych.
Obozowicze poznają także zasady biegów na orientację. To sport, który łączy wysiłek fizyczny i myślenie. Od uczestników wymaga sprawności, koncentracji, szybkiego podejmowania decyzji i ciągłego planowania, a przy tym jest sportem dla każdego.
Nartorolki – urządzenie do symulacji jazdy na nartach. Alternatywa dla narciarstwa latem. Jest to sprzęt sportowy do uprawiania narciarstwa biegowego w warunkach bezśnieżnych – Jamrozowa Polana
POZNAMY:
sprzęt – dokładne omówienie budowy i parametrów wspinaczkowego ekwipunku (buty, uprząż, liny, karabinki i wiele innych przyrządów).
węzły – nauka i ćwiczenie biegłości w wiązaniu węzłów wykorzystywanych we wspinaczce .
wspinaczka – prowadzenie drogi w skale, techniki wspinania ,wspinaczka w różnych formacjach skalnych , wspinaczka – teoria.
biegi na orientację –
odczytywanie i obsługa mapy, umiejętność odczytywania kompasów , orientacja w terenie, zdobywanie punktów wyznaczonych na mapie itd.
nartorolki – technika poruszania się, specjalnie przygotowane trasy biathlonowe w Jamrozowej Polanie.
CO JESZCZE NA NAS CZEKA:
• Zamek w Książu – historia i tajemnice
• Basen Kłodzko – doskonalenie pływania
• Góry stołowe
• gry i zabawy ruchowe – unihokej
• zadania Odysejowe
• zajęcia plastyczne
• ognisko

Zakwaterowanie – Centrum Nauki i Wypoczynku „Green Rest” Duszniki Zdrój

CENA: 1790 zł*
* Rodzeństwo 5% zniżki
* Wpłata I Raty – 10 maja (790 zł)
*Wpłata II Raty do 15 czerwca (1000 zł)

CENA OBEJMUJE:
Transport z Poznania, wyżywienie (trzy posiłki dziennie), zajęcia z doświadczonymi instruktorami wspinaczki skałkowej i biegów na orientację, sprzęt wspinaczkowy , wycieczki, atrakcje, wejściówki, materiały plastyczne, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NW.
Spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu odbędzie się w OSW dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu – 12 czerwca o godzinie 17.00 – świetlica

KONTAKT:
Konrad Jakubowski tel. 693 552 145